Zenonas Slaviūnas (1907-1973) - vienas žymiausių XX a. lietuvių tautosakos rinkėjų ir tyrėjų, 1958–1959 m. išleidęs trijų tomų rinkinį „Sutartinės. Daugiabalsės lietuvių liaudies dainos“, kuriame buvo paskelbta 1962 vnt. jo paties ir ankstesnių tautosakininkų užrašytų sutartinių.
Ši Lietuvių tautosakos archyvo kolekcija sudaryta suskaitmeninto minėtojo Z. Slaviūno tritomio pagrindu, tačiau praplėsta metaduomenimis, kuriuose rasite informaciją apie sutartinių užrašytojus ir pateikėjus, užrašymo vietas, etc. Tais atvejais, kai sutartinių atlikimas buvo įrašytas į plokšteles, galima pasiklausyti ir garso įrašų, taip pat peržiūrėti daugelio sutartinių atlikėjų fotografijas.
1936 m. VI. 3—5 d. įdainavo: Apolonija Usorienė, 55 m., iš Vidiškių, Salemona Mikalauskienė, apie 70 m., iš Lyduokių, ir Kastutė Ališauskienė, 70 m., Vingravos km., Žemaitkiemio vls., Ukmergės aps. LTR pl. 426(1). Mel. iš plokštelės išrašė J. Čiurlionytė. Plokštelėje įdainuoti visi aštuoni posmai. Baigdamos dainuoti, ūkčioja. Tą patį tek. iš A. Usorienės užr. Z. Slaviūnas 1936 m. LTR 870 (15), šokio aprašymą — 1939 m., žr. LTR 1952 (30).
Įvedėjo pastaba. Visos dainininkės gimė Vingravos km., Žemaitkiemio vls., Ukmergės aps. Dabar šio kaimo pavadinimas – Liūneliai.
„Žvirblelį" šoka trys moterys, sustojusios ratuku, bet rankomis nesusikabinusios. Dainuodamos „Šokinėja žvirblalis pa pievų, šokinėja žvirblalis", šokėjos eina ratuku, stipriau statydamas kojas: vienam taktui — du žingsniai. Dainuodamos „Kukalėli, čiūta" — šokėjos trepsi kaip šokyje „Treputė" (1301 a). Ta, kuri eina pirmoji, pradeda dainuoti sutartinę. Dainuojant antrąjį sutartinės posmą, šokėjos eina ratuku į priešingą pusę.